Před večeří (1996)

Před večeří (cover)

Toto album je kompilací různých nápadů buď čekajících na finální zpracování nebo nezařaditelných do standardního melouního konceptu. Jednotný střih si klade za cíl předvést zcela specifický hudební útvar - totiž "vycpávky", které hrají barové a hotelové kapely před večeří, šetříce tak několik hitů na pozdější dobu, kdy lze očekávat, že hosté vyrazí na parket. Orchestrální aranže navíc posloužily k testování elektronicky tvořených zvuků klasických nástrojů, což Vladyk později využil při páchání filmové muziky.

Dvě skladby z alba si zaslouží zvláštní pozornost: jednak Večer ve Venlo, druhak Mulatka z Marseille. Večer byl napsán pro dceru Alexandru, (tehdy) houslistku (sice si to spolu proti původnímu předpokladu dosud nezahráli, ale vzhledem k tomu, že si dotyčná nedávno zase pořídila housle, tentokrát dokonce elektrifikované, tak to možná ještě stihnou...). Mulatka byla napsána pro Andělu a měla vyjít (pod názvem Úlet) na tom stopnutém albu Noční déšť. Dva rozdílné příběhy, stejný efekt - nepovedlo se, tak aspoň před tou večeří teda, no...

Album bylo nahráno na osmistopý kazetový rekordér Tascam 488 s použitím kláves Yamaha DX-11, zvukového modulu Korg 03R/W a programu CuBase 2.5. Jednotlivé skladby byly později převáděny do formátu MP3 (128 kbps) ze standardní audiokazety (nikoliv z master nahrávky); z toho vyplývá snížená kvalita záznamu.

Trafalgar Square
Dubai
Mulatka z Marseille
Ireland
Kocour v botách
Dešťový prales
Menammun
Večer ve Venlo
Hamburg
Zase ty dveře (cutted)

dyXoft (c) info file